Barcelonan Suomi-koulun lukuvuosi 2018-19 alkaa lauantaina 22.9. Pidämme silloin syyslukukauden avajaiset, joissa on toimintaa koko perheelle. Päivän ohjelma on seuraava:
klo 11-12 Tehtävärasteja koulun tiloissa
klo 12-13 Evästauko, vapaata leikkiä ja tutustumista läheisessä puistossa (Jardins d’Emma de Barcelona)
Luvassa on mm. yhteisen taideteoksen luominen kierrätysmateriaaleista, tutustumis- ja esittelyrasti, kielipähkinöitä, lukurasti ja rauhallisempi taaperotila. Yksi rasteista on infopiste, jossa voitte täyttää ilmoittautumislomakkeen ja puheenjohtaja Laura antaa lisätietoja koulun toiminnasta (maksut, kokoontumispäivät, yms.).
Lapset käyvät tehtävärasteilla yhdessä vanhemman tai vanhempien kanssa. Toivomme että olisitte paikalla täsmällisesti klo 11. Suljemme silloin koulun ovet turvallisuussyistä. Ottakaa mukaan pienet, terveelliset eväät lapsille. Evästauko on aina Suomi-koulun paras hetki!

Share This