Ilmoittautuminen lukuvuodelle 2024-2025 on nyt auki!

Suomi-koulu kokoontuu joka toinen lauantai, 5.10.2024 alkaen First Page-kielikoulun tiloissa osoitteessa Viladomat, 94 (Barcelona). Toiminta jakaantuu alle 3-vuotiaiden muskariin ja tätä vanhempien opetusryhmiin.

Suomi-koulun muskari on oma ryhmänsä vauvoille ja taaperoille. Lukuvuonna 2024-25 muskari on tarkoitettu vuonna 2022 syntyneille ja tätä nuoremmille. Lapset osallistuvat muskariin huoltajansa kanssa.

Suomi-koulun opetusryhmissä voi aloittaa sinä vuonna, kun lapsi täyttää 3 vuotta. Lukuvuonna 2024-25 opetusryhmät ovat täten vuonna 2021 tai tätä aiemmin syntyneille. Lapset jaetaan opetusryhmiin iän ja kielitaidon perusteella.

Lisätietoja jäsenmaksuista sekä ilmoittautumisesta voi pyytää lähettämällä sähköpostia osoitteeseen suomikoulu.barcelona@gmail.com.

Tervetuloa Barcelonan Suomi-kouluun!

Share This